Froté prostěradla a jersey prostěradla

O POVLEČENÍ

www.o-povleceni.cz

Prostěradla

Při výběru povlečení bychom si měli vybrat i správnou velikost, barvu a tip prostěradla.

Dnes jsou již k dostání prostěradla z různých druhů materiálů, velikostí a také nepřeberného množství barev. Při výběru prostěradla bychom měli klást velký význam zejména na materiál.

Froté prostěradla

Nejprodávanějším materiálem jsou froté prostěradla. Jsou to prostěradla s vysokou gramáží vyrobená ze směsi bavlny a polyesteru a smyčkou na povrchu ze 100% bavlny.

Vyrábí se v různých barvách, od jednobarevných, melírovaných až po batikované. Prostěradla se nemusí žehlit.

Jersey prostěradla

Ideální zejména pro horké letní noci jsou jersey prostěradla. Jsou vyrobena ze 100% bavlny a jejich předností je měkkost a hebkost. Jersey prostěradla jsou vysoce savá a prodyšná. Prostěradla z tohoto materiálu se nemusí žehlit.

Další druhy tkaní a prostěradla se speciální úpravou

Prostěradla z hladké bavlny známe již od našich babiček. Bílé ložní plachty se ovšem změnily v krásně barevná jemná prostěradla. Pro snadnější oblékání je možno zakoupit i hladká prostěradla opatřená gumou, jako je tomu u froté a jersey prostěradel.

Oblíbená jsou také prostěradla nepropustná. Speciální nepropustná úprava je určena pro malé děti a lidi trpící inkontinencí (pomočováním). Prostěradlo, většinou froté, má na spodní straně ochranou nepropustnou vrstvu polyuretan, která brání proniknutí tekutina na matraci.

Velikost prostěradla

Prostěradla můžeme koupit ve standardním rozměru na jednolůžko o velikosti 90x200cm, nebo na dvojlůžko o velikosti 180x200cm.

Nesmíme zapomenout také na dětské postýlky. Prostěradla do postýlek jsou také v různých velikostech například 60x120cm, 70x140cm nebo 70x160cm.

Prostěradla můžeme zakoupit i v mnoha dalších atypických rozměrech. Pokud máme atypickou velikost matrace a žádná velkost prostěradla nám nevyhovuje, máme možnost zakoupit prostěradlo tzv. na míru.

TOPlist
Copyright © 2010 – 2018 Povlečení Plus | Webdesign © 2010 – 2018 StastnyWeb